Choď na obsah Choď na menu
 


Vladimír Vůjtek: „Švajčiarom sme sa nemohli rovnať“

18. 12. 2012

 

Tréner Vladimír Vůjtek rozdáva taktické pokyny
Nórov Slováci porazili 3:2 po samostatných nájazdoch, vo finále podľahli domácim Švajčiarom vysoko 0:5. Súper bol však výkonnostne niekde inde, hovorí slovenský kouč.

Aké boli dva zápasy proti Nórsku a Švajčiarsku z vášho pohľadu?
"Mali sme v tíme veľa nových a mladých hráčov. Verili sme, že našim súperom budeme konkurovať. V piatok sa to proti Nórsku potvrdilo, v sobotu proti Švajčiarom sme už ťahali za kratší koniec."

Kto vás na turnaji z vašich zverencov prekvapil?
"Krátko po skončení turnaja je priskoro hovoriť o tom, kto bol dobrý a kto nie. Proti Nórom odohralo viac chlapcov dobrý zápas, ale o deň neskôr to už tak nebolo. V pokoji si oba duely zanalyzujeme a podľa toho sa rozhodneme, koho pozveme do mužstva aj nabudúce."

Ak by ste mali každý post ohodnotiť známkami, aké "cifry" by dostali brankári, obrancovia a útočníci?

"Známkovať ich nebudem. Staňa chytal proti Nórsku veľmi dobre a Hudáček mal proti Švajčiarom sťaženú pozíciu. Obrana už nebola taká nepriepustná ako v piatok. Nechytalo sa mu za ňou najlepšie. A útok? Bolo v ňom veľa mladých a neskúsených hráčov. Aj keď sme sa do koncovky dostali, v rozhodujúcej chvíli sme poväčšine triafali len súperovho brankára."

V mužstve ste mali aj troch nováčikov. Ktorý z nich urobil na vás najväčší dojem?
"Na to, že boli medzi nami prvý raz, ukázali, že sú talenty slovenského hokeja a v budúcnosti treba s nimi počítať. Najviac sa mi páčil Michael Vandas z Popradu."

Pred turnajom ste avizovali, že najdôležitejšie bude, aby bola naša reprezentácia konkurencieschopná kvalitnejším výberom Nórska či Švajčiarska. Ako to vidíte po skončení podujatia?
"Nemohli sme sa rovnať Švajčiarom, ktorí mali šiestich hráčov z NHL, z toho päť obrancov. My sme mužstvo pozliepali na poslednú chvíľu a to sa prejavilo. Hlavne v druhej tretine finálového zápasu nám dali domáci poriadnu lekciu. Prevýšili nás vo všetkom a ukázali, že sú istejší." 

Bol tento švajčiarsky výber doteraz najsilnejším súperom, proti ktorému sme v tejto sezóne nastúpili?

"Vzhľadom na to, akú silu mali v hráčoch z NHL, tak áno. Aj preto pôsobili veľmi suverénnym dojmom."

Odviedla brankárska dvojica Staňa - Hudáček rovnako dobrú prácu ako Hamerlík - Janus v Mníchove?

"Všetci štyria sú výborní brankári, ale nie každý musí vychytiť svoj deň. V sobotu možno inkasoval Julo Hudáček góly, ktoré by za normálnych okolností nedostal, obrana mu však vôbec nepomohla. V zálohe máme ešte Jána Laca z Donecka a brankárov z NHL Jaroslava Haláka a Petra Budaja. Brankársky post máme naozaj silný."

Aké pozitíva si môžete vziať z tohto turnaja?

"Niektorí mladí hráči sa na medzinárodnom ľade nestratili a v prvom zápase hrala perfektne hlavne obrana. Štyria z nej predviedli, že s nimi môžeme počítať aj do budúcnosti. Naopak, ukázali sa aj hráči, ktorí ešte nie sú na reprezentačné mužstvo pripravení."

V čom bol turnaj Arosa Challenge iný v hernom prejave ako Nemecký pohár?

"Vo Švajčiarsku sme hrali viac agresívnejšie a to sa mi páčilo. Viac sme však trpeli na disciplínu. Nič to však nemení na fakte, že sme hrali živší hokej ako v Nemecku."

Situácia v zámorí bude pre vás dôležitá z hľadiska zloženia výberu na najbližšiu akciu, ktorá sa uskutoční vo februári v Nórsku, však?
"Zatiaľ o tom nepremýšľam, keďže žiadneho hráča z NHL sme v tíme nemali. Viac sme závislí od Slovana a jeho hokejistov. Rovnako aj od iných hráčov z KHL."

Ak by však nastala výluka na celú sezónu, povoláte tých najlepších hráčov, vrátane Mariána Gáboríka, Mariána Hossu či Zdena Cháru?
"Samozrejme, že ich oslovíme, ale okolo toho celého je teraz ešte veľa otáznikov. Išlo by napríklad aj o poistky. Všetko je otázka dvoch mesiacov a za ten čas sa môže udiať všeličo. Isté však je, že takých hráčov by som v mužstve chcel mať."

All-Star tím Slovenska podľa Vladimíra Vůjteka

Brankár: Rastislav STAŇA
Obrancovia: Tomáš STAROSTA, Branislav MEZEI
Útočníci: Tomáš ZÁBORSKÝ, Tomáš SUROVÝ, Marcel HAŠČÁK
 

 

Zdroj: Denník Šport+SITA, TASR

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.