Choď na obsah Choď na menu
 


Švajčiarsky pohár: Slovensko na úvod proti kvalite Nórska

14. 12. 2012

 "Nóri tam majú svoje najlepšie mužstvo. Vieme, že hrali dobre už na majstrovstvách sveta a že je to naozaj kvalitný tím. No chceme ich potrápiť a je v našich silách, aby sme s nimi zohrali vyrovnanú partiu. Ale je jedno s kým z tej trojice by sme začínali. Aj Bielorusi aj Švajčiari tam majú to najlepšie. My sme dostali Nórsko, tak sa musíme pobiť s ním," uviedol hlavný kormidelník Vladimír Vůjtek. 

Tréneri stavili na mladícku dravosť a do kádra povolali aj troch úplných nováčikov Michaela Vandasa, Matúša Chovana a Juraja Majdana. "Presadzujú sa v ligách a chceme si ich vyskúšať na medzinárodnej úrovni. Je pre nich dôležité, aby sa zabývali v národnom mužstve a okúsili atmosféru. A aby v budúcnosti potvrdili svojimi výkonmi oprávnenosť tejto nominácie," pokračoval Vůjtek.

Úvodný duel s Nórskom bude mať špeciálnu príchuť pre brankára Rastislava Staňu, ktorý sa v reprezentácii objavil po dvoch rokoch. Naposledy si obliekol národný dres práve na Arosa Challenge 2010. Slováci vtedy vyhrali nad Dánskom 5:3 a obsadili tretiu priečku.

"Som tu po dlhšom čase. Vlani mi to neumožnilo zdravie. Mal som problémy, ktoré mi striedavo vyskakovali. Som rád, že tento rok som na tom zdravotne celkom dobre a rád som prišiel," uviedol skúsený gólman. Staňa však mal problémy aj pred týmto turnajom. Tie tentokrát nerobilo zdravie, ale klub. "Prišiel za mnou manažér Nemčinov a chcel, aby som si oddýchol, ale ja som odvetil, že chcem ísť. Zakázať mi to nemôžu, ale boli tam náznaky, tak dúfam, že sa vrátim zdravý a všetko bude v poriadku," uviedol.

Staňa zatiaľ nevie, či nastúpi už v prvom zápase. "Zatiaľ nie, ale keďže sú dva zápasy, tak predpokladám, že každý dostaneme jeden. Je mi v podstate jedno, ktorý to bude," dodal Staňa, ktorému na brankárskom poste robí spoločnosť Július Hudáček zo švédskej Frölundy.

Slováci sa v Arose stretnú najprv v piatok 14. decembra o 15.45 h s nórskym výberom a podľa výsledku duelu sa potom v sobotu predstavia vo finále alebo zápase o tretie miesto. Okrem tejto dvojice sa na turnaji predstavia ešte Bielorusi a domáci Švajčiari.

Nominácia SR na turnaj Arosa Challenge vo Švajčiarsku:

Brankári - Július Hudáček (Frölunda Indians/Švéd., počet reprezentačných štartov 7/góly 0), Rastislav Staňa (CSKA Moskva, Rus./KHL, 48/0)

Obrancovia - Marek Ďaloga (HC Pardubice, ČR, 9/0), Branislav Mezei (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 43/0), Juraj Mikuš (HC Lev Praha, ČR/KHL, 6/0), Karol Sloboda (HC Vítkovice, ČR, 7/0), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL, 124/4), Richard Stehlík (HC Vítkovice, ČR, 82/2), Ivan Švarný (HC Slovan Bratislava, SR/KHL, 45/1), Boris Valábik (Kometa Brno, ČR,9/1)

Útočníci - Marcel Haščák (HC Košice, 28/2), Marek Hovorka (HC Sparta Praha, ČR, 19/1), Matúš Chovan (HC Košice , 0/0), Patrik Lušňák (Piráti Chomutov, ČR, 8/0), Juraj Majdan (HC Litvínov, ČR, 0/0), Tomáš Surový (HC Lev Praha,ČR/KHL, 83/12), Ján Sýkora (HC 05 Banská Bystrica, 3/0), René Školiak (HK 36 Skalica, 27/1), Rastislav Špirko (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL, 22/2), Radoslav Tybor (Dukla Trenčín, 8/1), Michael Vandas (HK Poprad, 0/0), Tomas Záborský (Avangard Omsk, Rus./KHL, 8/3), Marek Zagrapan (HC Třinec, ČR, 21/4)

Realizačný tím - Otto Sýkora (generálny manažér), Vladimír Vůjtek (tréner), Peter Oremus (asistent trénera), MUDr. Jozef Kubašovský (lekár), Dušan Čulka (masér), Michal Malina (masér), Branislav Prokop (fyzioterapeut), Ján Urban (výstrojový manažér)

Program turnaja Arosa Challenge 2012:

piatok 14. decembra: SR – Nórsko (15.45), Švajčiarsko – Bielorusko (19.45)
sobota 15. decembra: Švajčiarsko - Nórsko/SR (15.45), Bielorusko – SR/Nórsko (19.45)

Nominácie zvyšných tímov 

Nórsko:

Brankári: Lars Haugen (Dinamo Minsk/Biel.), Lars Volden (Espoo Blues/Fín.)

Obrancovia: Alexander Bonsaksen (Rögle/Švéd.), Jonas Holös (Växjö/Nór.), Henrik Solberg, Juha Kaunismäki (obaja Stavanger), Aleksander Rindal (Lillehammer), Daniel Sörvik (Vaalerenga), Lars Lokken Östli (Storhamar)

Útočníci: Steffen Thoresen, Morten Ask (obaja Vaalerenga), Robin Dahlström (Troja/Švéd.), Mats Fröshaug, Martin Laumann Ylven (obaja Lörenskog), Fredrik Lystad Jakobsen (Storhamar), Ken Andre Olimb (Karlskoga/Švéd.), Mathis Olimb, Mats Rosseli Olsen (obaja Frölunda/Švéd.), Niklas Roest, Andreas Stene (obaja Sparta Sarpsborg), Mats Zuccarello Aasen (Metallurg Magnitogorsk/Rus.), Patrick Thoresen (SKA Petrohrad/Rus.)

Bielorusko:

Brankári: Stepan Goriačevskich (Donbass Doneck/Ukr., KHL), Dmitrij Maľčakov (Žlobin)

Obrancovia: Nikolaj Stasenko (Čerepovec/Rus., KHL), Andrej Filičkin, Jaroslav Maslenikov (obaja Gomeľ), Andrej Antonov, Sergej Kolosov (obaja Grodno), Pavel Černook (Dinamo Minsk), Iľja Kaznadej, Iľja Šinkevič (obaja Žlobin)

Útočníci: Michail Grabovskij (CSKA Moskva/Rus., KHL), Alexej Ugarov (Torpedo Nižnij Novgorod/Rus., KHL), Jevgenij Kovyršin (Čerepovec/Rus., KHL), Alexander Pavlovič (Junosť Minsk), Sergej Drozd, Alexander Kitarov, Dmitrij Meleško, Alexander Kulakov, Andrej Stas (všetci Dinamo Minsk), Arťom Seňkevič, Pavel Musienko, Jevgenij Solomonov, Michail Stefanovič (všetci Gomeľ)

Švajčiarsko:

Brankári: Reto Berra (EHC Biel), Tobias Stephan (Servette Ženeva)

Obrancovia: Goran Bezina (Servette Ženeva), Rafael Diaz (EV Zug/Montreal Canadiens), Roman Josi (SC Bern/Nashville Predators), Luca Sbisa (HC Lugano/Anaheim Ducks), Mathias Seger (Zürich SC Lions), Mark Streit (SC Bern/New York Islanders), Julien Vauclair (HC Lugano), Yannick Weber (Servette Ženeva/Montreal Canadiens)

Útočníci: Matthias Bieber, Denis Hollenstein, Simon Bodenmann, Victor Stancescu (všetci Kloten Flyers), Damien Brunner (EV Zug/Detroit Red Wings), Luca Cunti, Thibaut Monnet (obaja Zürich SC Lions), Ryan Gardner, Martin Plüss (obaa SC Bern), Paul Savary (Servette Ženeva), Ivo Rüthemann (SC Bern), Fabian Schnyder, Reto Suri (obaja EV Zug). 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.