Choď na obsah Choď na menu
 


Sprostredkovatelia stále nenašli kompromis

14. 12. 2012

 Výluka naďalej trvá, za sebou má už 89 dní a v tejto chvíli to nevyzerá na jej ukončenie. Obe strany zatiaľ nerokovali po minulotýždňovom krachu rokovaní tvárou v tvár, k schôdzke však môže prísť už čoskoro. Sprostredkovatelia z Federálneho úradu pre mediáciu a sprostredkovateľské služby sa snažia nájsť riešenie problematických otázok. Zástupcovia hráčskej asociácie sa stretli s mediátormi najskôr ráno a potom popoludní. Právnik NHLPA Steve Fehr sa osobne rozprával vo štvrtok s právnikom NHL Bobom Battermanom. S mediátormi sa bavilo aj vedenie ligy. "Nie sme si istí, či máme práve teraz dôvod na ďalšie stretnutie s hráčskymi odbormi," povedal zástupca komisára NHL Bill Daly. "Očakávam, že mediátori budú súčasťou aj ďalšieho kola rozhovorov. Nechcel by som charakterizovať dnešné rokovania," uviedol v emaile pre AP Steve Fehr. NHLPA by chcela rokovať s NHL už v piatok.

Sprostredkovatelia sa vo štvrtok dozvedeli, že naďalej platí vyhlásenie komisára ligy Garyho Bettmana z minulého štvrtka, podľa ktorého NHL sťahuje všetky svoje doterajšie návrhy. NHLPA mediátorom oznámila, že pre hráčov nie sú tieto návrhy v žiadnom prípade akceptovateľné. "Netušíme, čo bude ďalej nasledovať. Vôbec nevieme, čo sa dá urobiť. Očakávam, že sprostredkovatelia sa budú snažiť nájsť možnosti na ďalšie rokovania. Momentálne však nie sú žiadne v pláne. V základných otázkach nechce sme nezaznamenali žiaden pokrok," uviedol Bill Daly.

V NHL sú momentálne zrušené všetky zápasy do 30. decembra, čo je 43 % duelov celého ročníka. Neuskutoční sa ani novoročný Winter Classic a januárový Zápas hviezd. Pri poslednej výluke zrušili celý ročník 2004/05. V roku 1995 mala skrátená sezóna po januárovej dohode 48 duelov základnej časti.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.