Choď na obsah Choď na menu
 


Obamov odkaz NHL: „Ukončite výluku a správajte sa slušne k fanúšikom“

14. 12. 2012

 Vo štvrtkovom rozhovore pre televíznu stanicu WCCO-TV z Minneapolisu zopakoval svoje slová zo záveru októbra, keď povedal, že majitelia i hráči zarábajú peniaze len vďaka fanúšikom a kvôli ním by mali nájsť východisko zo súčasnej situácie. Pracovná výluka v NHL pre chýbajúcu kolektívnu zmluvu trvá už 90 dní.

"Môj odkaz pre majiteľov a hráčov je jasný: páni, máte dostatok financií a zarábate ich vďaka fanúšikom. Správajte sa k nim slušne. Môžete vymyslieť spôsob na prerozdelenie príjmov, ale v prvom rade musíte byť slušní k ľuďom, ktorí vás podporujú. Nemusím byť zapojený do debát medzi bohatými hráčmi a ešte bohatšími majiteľmi. Oni by si to mali vyriešiť medzi sebou a pamätať na tých, ktorí im dávajú financie do ich vreciek," povedal prezident USA Barack Obama.

Americký prezident sa ku kolektívnym vyjednávaniam v športe nevyjadroval prvýkrát. Pred pár mesiacmi vyzval vedenie ligy amerického futbalu NFL a rozhodcov, aby ukončil svoj spor a podpísali novú kolektívnu dohodu. V úvode ročníka NFL viedli duely náhradní rozhodcovia, ktorí napáchali množstvo chýb.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.