Choď na obsah Choď na menu
 


Martin Štrbák odhodlaný pomôcť „oceliarom“

18. 12. 2012
Martin Štrbák v debate s trénerom Milanom Stašom (TASR)

 S príchodom majstra sveta z Göteborgu by mali prísť do šatne "oceliarov" predovšetkým skúsenosti, vystuženie defenzívy a odhodlanie pomôcť tímu.

      
"V prvom rade som ukončil pôsobenie vo švédskom klube Rögle BK. Prakticky Košice boli prvé, ktoré sa ozvali. Boli sme v kontakte a nakoniec sme dospeli k dohode," uviedol Štrbák, ktorého oslovili i predstavitelia iných klubov a na margo pôsobenia vo švédskom klube dodal: "Tie predstavy a ciele pred sezónou boli úplne iné. Mužstvo bolo celkom dobre poskladané, žiaľ výsledky tomu vôbec nenasvedčovali a od začiatku sme sa trápili. Vyústilo to k tomu, že sa zbavili legionárov a budú hrať iba so svojimi hráčmi."
      
Držiteľ troch medailí zo svetových šampionátov v minulosti krátko pôsobil v Košiciach, za "oceliarov" nastupoval počas výluky NHL v sezóne 2004/2005. "Ako vyzerá extraliga, tak to všetko napovedia prvé zápasy. Neviem to porovnať, takže všetko sa uvidí," skonštatoval Štrbák, ktorý sa s vedením klubu dohodol na pôsobení v metropole východu do konca prebiehajúcej sezóny. 

"Povedal som na rovinu, že ak prídem, tak tu budem hrať do konca sezóny a teda, že nebudem nikoho zavádzať. Samozrejme, že som to povedal i pánovi Bakošovi a v pondelok sme to i podpisom potvrdili," reagoval na otázku či má v zmluve klauzulu o možnom odchode v prestupovom termíne.
      
Hráč so skúsenosťami z kanadsko-americkej NHL a ruskej KHL by mal predovšetkým vystužiť zadné rady Košičanov a priniesť i potrebné rady a skúsenosti do kabíny. "Nemôžu teraz všetci pozerať na mňa a čakať čo bude. Práve naopak, každý musí pokračovať v tom čo bolo a samozrejme pridať nejaký impulz navyše. Ja sa v prvom rade budem snažiť zapojiť do tímu a ak budem vidieť, že v niečom je potrebné pomôcť, tak samozrejme pomôžem. Budem sa snažiť o to, aby tím fungoval," zamyslel sa Štrbák.
      
Rodák z Prešova to bude mať do práce k novému zamestnávateľovi približne pol hodinku autom. "Bývam doma. Rögle je malé mestečko, býval som v Helsinborgu, čo je po diaľnici presne dvadsať minút, takže je to taká paralela, dá sa povedať, že to isté," pousmial sa rekordér v počte štartov za slovenskú reprezentáciu (162 zápasov).

Tabuľka SLOVENSKO 1

#   Z V Vp P P Skóre Body Posledné zápasy
Tabuľka SLOVENSKO 1 »
1 HKM Zvolen 31 23 2 2 4 128:80 75 PPVvP
2 HK Nitra 32 16 5 2 9 106:78 60 VPPvv
3 HC Košice 31 17 2 2 10 117:77 57 VVVpV
4 ŠHK 37 Piešťany 31 14 2 7 8 82:73 53 VPpPV
...
11 HK Orange SR 20 20 2 0 0 18 34:88 6 PPPPP

 

Zdroj: TASR+TASR

 
Martin Štrbák v debate s trénerom Milanom Stašom (TASR)
 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.