Choď na obsah Choď na menu
 


Karafiát: „Českým hokejistkám sme aspoň trošku vrátili...“

16. 12. 2012

 "Dlho sme čakali na prvé víťazstvá, ktoré napokon prišli. Sme radi, pretože českým hokejistkám sme aspoň trošku vrátili tie predchádzajúce štyri zápasy, v ktorých zvíťazili oni, niekedy až veľmi vysokým rozdielom. Niektoré hráčky si zaslúžia ísť do ďalších výcvikových táborov a ja len dúfam, že všetky budú zdravotne v poriadku, aj tie ktoré sú v zahraničí a poskladáme dobrý, kvalitný tím, ktorý vo februári v Poprade odohrá dobré zápasy," uviedol Miroslav Karafiát.

 

Napriek celkovému triumfu videl hlavný tréner SR i chýbajúce aspekty v hre svojich zvereniek. "Niektoré dievčatá musia ešte popracovať na psychike, niektoré na kondícii, pretože či už to bude kvalifikácia, ktorá sa bude hrať na tri zápasy, musíme podať tri dobré výkony alebo MS, kde je to dokonca o piatich zápasoch," zamyslel sa Karafiát.

Potešili ho však niektoré individuálne výkony hráčok, ktoré v reprezentácii debutovali alebo sa k tímu pridali po druhý raz. "Z niektorých hráčok som veľmi milo prekvapený, keďže sú s nami prvý alebo druhý raz. Podali spoľahlivé výkony, takže ja dúfam, že konkurencia v našom tíme sa zväčší a bude tlak aj na ostatné hráčky, aby sa nad sebou zamysleli alebo viac pracovali," skonštatoval Karafiát, ktorého zaujala svojimi výkonmi predovšetkým Miroslava Plencnerová a ktorá bola v sobotu vyhlásená i za najlepšiu hráčku v súboji proti Rakúsku. "Je to bojovníčka, hrá hokej srdiečkom a i keď to nie je nejaká veľká hviezda, tak pre tím je veľmi užitočná," dodal.

Od 7. do 10. februára 2013 sa Slovenky predstavia v Poprade v Olympijskej kvalifikácii, počas ktorej si v C-skupine postupne zmerajú sily s Dánskom, Japonskom a Nórskom. Zabojujú pritom o jedinú postupovú miestenku na ženský hokejový turnaj na Zimné olympijské hry 2014 do ruského Soči. "Všetci súperi budú veľmi ťažkí, nórske hokejistky sú veľmi silné, takisto i Dánky, ktoré kopírujú našu cestu do Vancouveru, ktoré sa z 19. miesta svetového rankingu dostali až sem do Popradu, kde sa bude hrať záverečná fáza. Veľa hráčok hrá vo Fínsku a Švédsku. Rovnako nesmieme zabudnúť na Japonky, ktoré sú veľmi disciplinované a veľmi veľa a dobre korčuľujú. Nesmieme teda podceniť ani jedného súpera a ísť od zápasu k zápasu.

Na slová hlavného kormidelníka nadviazala i kapitánka Kapustová. "Chýbalo nám veľa hráčok, či už sú v zahraničí alebo majú iné povinnosti. Nahradili ich baby z prvej ligy a myslím si, že ukázali dobrý výkon. Ak chceme ísť na OH, tak musíme počas kvalifikácie vyhrať každý zápas. Nie je to tak, že jeden prehráme a máme prvé miesto. Dánky sú prijateľnejšie, ale Nórky a Japonky sú veľmi silný súper. Myslím si, že budeme v silnom zložení a máme na to, aby sme postúpili."

 

Zdroj: TASR+TASR

 
Miroslav Karafiát
Miroslav Karafiát
 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.