Choď na obsah Choď na menu
 


Hráči budú hlasovať o ukončení zastupovania NHLPA

16. 12. 2012

 Hlasovanie bude vykonané elektronickou formou a podľa informácií agentúry Reuters bude trvať do štvrtka. Tridsaťčlenný výkonný výbor potrebuje na získanie práva na "vzdanie sa zainteresovanosti" v prípade zastupovania hráčov v kolektívnom vyjednávaní dvojtretinovú väčšinu hlasov. Po rozpustení únie by hráči mohli podať súdne žaloby.

Sidney Crosby (SITA)
      
NHLPA zatiaľ nepotvrdila, či by využila toto právo získané od hráčov, no v prípade zablokovania rozhovorov by sa mohla vydať touto cestou. V roku 2011 zvolili rovnaký postup počas kolektívneho vyjednávania aj hráči z NBA i NFL.
      
Vedenie NHL sa poistilo pred týmto krokom NHLPA, keď v piatok podalo hromadnú žalobu proti hráčskej únii s požiadavkou na potvrdenie legálnosti výluky. NHL podalo na NHLPA zároveň žalobu z neférového postupu pri kolektívnom vyjednávaní.
      
Komisár NHL Gary Bettman však nemieni odštartovať ligu, v ktorej by tímy odohrali menej ako 48 duelov. Tradičná sezónna zápasová porcia pre každý klub je 82 stretnutí. Zrušenie decembrových duelov znamená odrieknutie 42,8 percenta tohtosezónneho programu NHL.

 

Zdroj: TASR+SITA,TASR

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.