Choď na obsah Choď na menu
 


Hokejistky Slovenska víťazom Turnaja štyroch krajín!

15. 12. 2012

       Aktualizované 19:44

Slovensko - Rakúsko 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Plencnerová, 54. Jurčová - 1., 44. Hummelová, 3. Grascherová. Rozhodovali Celarová - Kúdeľová, Šilhavíková, vylúčené: 0:2 na 2 min, navyše: Herichová (SR) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 249 divákov.

Zostavy:

SR: Kiapešová - Brémová, Kežmarská, Ráková, Lalíková, Turcsányiová, Balášová - Jurčová, Džurňáková, Herichová - Karafiátová, Sroková, Kapustová - Gápová, Ihnaťová, Plencnerová - Bednárová

Rakúsko: Hornichová - Hyblerová, Verlwornerová, Hausbergerová, Wittichová - Altmannová, Hofbauerová, Brunnerová - Hummelová, Kantorová, Meixnerová - Grascherová, Prosenzová

Lepší vstup do stretnutia zaznamenali reprezentantky Rakúska, ktoré sa v 57 sekunde po presnom zásahu Hummelovej ujali vedenia - 1:0. Neistá Kiapešová inkasovala v 3. minúte po druhý raz, keď Grascherová zakončovala do odkrytej časti bránky - 0:2. Slovenky odpovedali v 9. minúte, na rozdiel gólu znížila po dorážke Plencnerová - 1:2. Slovenský výber mal v ďalšom priebehu možnosť početnej výhodu, ktorú však nevyužil.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky sa dostala do dobrej príležitosti Slovenka Jurčová, no Hornichová rýchlym presunutím sa v čas zasiahla. V 36. minúte zneškodnila šancu Meixnerovej dobrým zákrokom Kiapešová a nedovalila súperkám odskočiť na rozdiel dvoch gólov. V závere druhej tretiny si domáce hráčky vypracovali mierny tlak, ale svoje šance nedokázali pretaviť vo vyrovnávajúci gól.

Už po niekoľkých sekundách tretej tretiny mala gól na hokejke Hummelová, Kiapešová sa však vyznamenala. Tá istá hráčka ju dokázala prekonať v 44. minúte a zvýšila na 3:1 pre rakúsky tím. Ten si v 52. minúte vytvoril tlak, no o dve minúty neskôr inkasoval z hokejky Jurčovej, ktorá využila početnú výhodu.

Hlasy:

Miroslav Karafiát, tréner SR: "V dnešnom zápase sme nepotvrdili naše dva dobré výkony z predchádzajúcich dní, či už s Francúzkami alebo včera s Češkami. Možno niektoré dievčatá boli nervózne alebo sa zľakli, že môžeme vyhrať turnaj. Napriek tomu, že Rakúsko podľahlo Česku v úvodnom zápase 2:8, tak je to tím poskladaný z hráčok zo zahraničia. Viaceré hrajú švédsku ligu, takže sú to kvalitné hokejistky. Bolo ich málo, no sú zvyknuté takto hrávať."

Jana Kapustová, kapitánka SR: "Myslím si, že je to super, konečne sme vyhrali, keďže na predchádzajúcich dvoch turnajoch sa nám príliš nedarilo. Škoda dnešného zápasu, myslím si, že nám chýbali i sily, ale prvé miesto je naše, takže také zadosťučinenie."

výsledok druhého zápasu:

Česko - Francúzsko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Tabuľka Turnaja štyroch krajín:

1. SLOVENSKO  3 2 0 1  9:4  6
2. Česko      3 2 0 1 10:7  6
3. Rakúsko    3 2 0 1  8:11 6
4. Francúzsko 3 0 0 3  1:6  0

 

Zdroj: TASR+TASR

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.