Choď na obsah Choď na menu
 


Doneck už v hre o play off, Šupler velí: „Musíme byť pripravení“

19. 12. 2012

 

Július Šupler
Uviedol to na oficiálnej klubovej internetovej stránke jeho slovenský tréner Július Šupler, pričom naznačil, že musia byť pripravení aj na možný odchod hráčov z NHL.

 

"Chlapci veľmi zodpovedne pristúpili k ťažkému obdobiu, v ktorom nás pred prestávkou čakali silní súperi," povedal Július Šupler. "Pracovná atmosféra na našich tréningoch zodpovedala tomu, že sme sa v mnohých veciach v našej hre zlepšili: vo vzájomnej súčinnosti medzi chlapcami, kombinácii, hre v obrane, systéme hry a tak ďalej. Treba povedať, že mužstvo predstavuje teraz skutočnú silu. Tento víťazný duch musíme držať aj naďalej a snažiť sa dosahovať potrebné výsledky. Predtým sme občas museli meniť naše útoky, no teraz sú všetky trojky u nás stabilizované. Varlamov sa veľmi dobre zohral s Fedotenkom a Ponikarovským, druhý útok bol u nás vždy, ktorý robil výsledky. No chcelo by to, aby trojka Tuppurainen-Wirtanen-Pettersson častejšie strieľala góly a menej inkasovala. V štvrtom útoku boli najčastejšie zmeny, čo súviselo jednak s konkurenciou, ale aj zraneniami hráčov. A čo bude ak sa skončí výluka? Nechcem o tom veľa hovoriť, ale ak chlapci odídu, my na to musíme byť pripravení."

Donbass Doneck ako nováčik KHL sa herne dosť dlho trápil, mužstvo bolo pomerne ďaleko od miest zaručujúcich postup do play off. Dokonca v ruských médiách sa objavovali informácie o možnom odvolaní Júliusa Šuplera, pričom na jeho miesto najčastejšie "dosadzovali" Viačeslava Bykova. Mužstvo sa však herne stabilizovalo, do zostavy sa vrátil uzdravený slovenský brankár Ján Laco a začali sa dostavovať aj potrebné víťazstvá. Pred prestávkou sa už Donbass vyšvihol na 8. miesto v Západnej konferencii a je vážne v hre o účasť v play off. Na svojom konte má 46 bodov z 34 zápasov a na piaty Slovan stráca len štyri body.

 

Zdroj: TASR+TASR,hcdonbass.com

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.