Choď na obsah Choď na menu
 


Ľubomír Pokovič je asistentom trénera bieloruskej reprezentácie

15. 12. 2012

 Päťdesiatdvaročný kormidelník je vo funkcii necelý týždeň. Ponuku mu dal sám hlavný kouč Andrej Skabelka a rokovania trvali veľmi krátko. "Je to medzinárodný hokej na tej najvyššej úrovni, taká možnosť sa nenaskytne vždy. Ponuka ma prekvapila, ale veľmi som nad ňou neváhal a v podstate som sa rozhodol behom pol dňa," uviedol Ľubomír Pokovič.

      
Pri jeho rozhodovaní zavážil najmä fakt, že v krajine už pôsobil ako tréner Dinama Minsk v rokoch 2005 až 2007, dvakrát s ním získal Pohár Bieloruska a v sezóne 2005/06 skončil druhý v tamojšej Extraklase. "Väčšinu chlapcov poznám, pretože som bol dva roky v Diname. Nie je to až tak dávno. Navyše, keď sme hrali so slovenskou reprezentáciou, tak na mnohých podujatiach, turnajoch a samozrejme majstrovstvách sveta bolo aj Bielorusko, takže stále som bol s nimi v určitom kontakte."
      
Skabelka si k sebe povolal trojicu asistentov. Okrem Pokoviča aj Alexandra Andrijevskeho a Alexandra Šumiduba, pričom každý zodpovedá za určitú časť prípravy tímu. "Mojou náplňou sú všetky bežné povinnosti asistenta trénera, pričom sa starám hlavne o obrancov," povedal Pokovič.
      
Ciele hlavného trénera a jeho asistentov na nasledujúce obdobie sú jasné: "Bielorusko hrá vo februári olympijskú kvalifikáciu v Dánsku. To je náš prvý cieľ a potom už budeme myslieť na nasledujúce majstrovstvá sveta."
      
Bielorusi sa v piatkovom semifinále Arosa Challenge predstavili proti domácim Švajčiarom, ktorým podľahli 1:3 a v sobotu ich čakal boj o tretie miesto s Nórskom. "V prvej tretine sme zaspali, tam sa nám príliš nedarilo. Ale tretiu sme hrali už naozaj veľmi dobre a Švajčiarom veľa nechýbalo, aby museli ísť do predĺženia," dodal Pokovič.

Program a výsledky Švajčiarskeho pohára Arosa Challenge 2012 >>

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.