Choď na obsah Choď na menu
 


Za Balotelliho 20 miliónov libier, potvrdilo AC Miláno

23. 12. 2012

 Majiteľ milánskeho klubu Silvio Berlusconi nariadil prezidentovi klubu Adrianovi Gallianimu, aby sa na San Siro vrátil Balotelli, ktorý v minulosti pôsobil aj v Interi Miláno. Galliani podľa informácií Daily Mail chce o prestupe rokovať priamo s arabskými majiteľmi anglického klubu a hráčovým agentom Minom Raiolom.

Silvio Berlusconi, majiteľ AC (SITA)
      
Rozhodnutie z tábora "rossoneri" zasiahlo do plánov trénera City Roberta Manciniho, ktorý sa opakovane vyjadril, že si kontroverzného útočníka chce nechať v tíme. Balotelli vynechal zápasy City proti Readingu (1:0), na čo Mancini reagoval slovami: "Mario je chorý. Neviem, kde je. Bol chorý celý týždeň. Včera prišiel na tréning, pretože chcel trénovať, no nemohol. Nemôžem ho však zamknúť v dome. To sa nedá."
      
Definitívne rozhodnutie o budúcnosti Balotelliho môže byť kľúčové v prípade rokovania o dlhodobej spolupráci medzi Mancinim a jeho šéfmi - majiteľom City šejkom Mansourom a šéfom klubu Khaldoonom al Mubarakom. Taliansky tréner chce, aby Balotelli dostal ďalšiu šancu v City po tom, ako hráč akceptoval pokutu v sume 330.000 libier za disciplinárne prehrešky.
      
Podľa vedenia City však 22-ročný hráč spôsobuje viac problémov, ako je jeho prínos pre tím, a tak arabskí majitelia privítali záujem milánskeho klubu. Taliansky klub by sa v rámci financovania prestupu Balotelliho mohol vzdať dvojice brazílskych útočníkov - Robinha a Alexandra Pata. O Robinha má záujem jeho bývalý klub FC Santos a Pata chce angažovať Corinthians.
Mario Malotelli v januári možno do AC Miláno (Reuters)
      
Milánski funkcionári sú presvedčení, že Balotelliho napokon získajú. "Mancini v transakcii nebude zainteresovaný, takže nás jeho názor nezaujíma," povedal zdroj z prostredia San Sira. "Rokovania budú medzi Abú Zabí a Gallianim a zúčastní sa na nich aj Balotelliho agent, ktorý má dobré vzťahy s Gallianim."

 

Zdroj: TASR+SITA,Reuters

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.