Choď na obsah Choď na menu
 


Trnava je pripravená, ide sa búrať!

19. 12. 2012

 Pre svoj zámer potrebuje City - Arena zbúrať dva bytové domy, päť rodinných domov, niekoľko prevádzkových budov, severnú, východnú a južnú tribúnu štadióna a stožiare osvetlenia plochy štadióna. Spoločnosť chce s búraním začať v marci budúceho roku. Väčšinu stavieb kúpil investor od samosprávy za jedno euro, niekoľko domov vykúpil od súkromných vlastníkov. Z terajšieho štadióna zostane zachovaný len trávnik a západná tribúna.


Spoločnosť City - Arena už koncom minulého roku (vtedy ako Euro Max Slovakia) deklarovala zámer investovať do modernizácie futbalového štadióna a do výstavby polyfunkčného centra. To bude pozostávať z komerčných a administratívnych priestorov, štvorhviezdičkového hotela, komplexu kín a podzemného parkoviska s kapacitou 1150 vozidiel. Investor za euro získal do vlastníctva terajšie parkovisko pri mestskom amfiteátri, ďalej parkovisko pri VÚB, tréningové ihrisko a pozemky a budovy v bezprostrednom okolí štadióna. 

Vzhľad nového štadióna Spartaka Trnava

V memorande o spolupráci, ktoré podpísali primátor Trnavy Vladimír Butko a predseda predstavenstva City - Arena Pavol Adamec, deklaroval investor záujem investovať do celého projektu 76 miliónov eur. Investícia do štadióna má dosiahnuť 13 až 15 milióna eur, štadión má spĺňať parametre UEFA a FIFA, jeho kapacita bude 19-tisíc divákov. Výstavba sa má začať na jar budúceho roku, dokončenie investor predpokladá do konca roku 2014. Štadión dostala City - Arena do prenájmu na 30 rokov za jedno euro ročne, všetky ďalšie pozemky a stavby sú už jej majetkom. Ak by investor nezačal modernizovať štadión do konca roku 2017, bol by povinný zaplatiť za pozemky a budovy cenu určenú znaleckým posudkom, čo je približne osem miliónov eur. Ručiť za tento záväzok bude majoritný akcionár, ktorým je spoločnosť Euro Max Slovakia.

City - Arena patrí do developerskej skupiny spoločnosti Euro Max Slovakia, ktorá má na svojom konte výstavbu nákupných centier pod značkou Max s objemom investícií 230 miliónov eur. Patrí medzi firmy, ktoré sú združené okolo spoločnosti ŽOS Trnava podnikateľa Vladimíra Poóra. Podobný zámer ako City – Arena pred štyrmi rokmi prezentoval švajčiarsky investor Hidber Consultants, ktorý však mal dostať nehnuteľnosti len do prenájmu. Napriek podpísanému memorandu so samosprávou neskôr od zámeru odstúpil.

Corgoň liga

#   Z V R P Skóre Body Posledné zápasy
Kompletný výsledkový a tabuľkový servis Corgoň ligy »
1 ŠK Slovan Bratislava 19 10 6 3 29:19 36 RVVVP
2 FC ViOn Zlaté Moravce 19 8 6 5 29:22 30 RPVRV
3 FK Senica 19 8 5 6 24:18 29 RVPRR
4 MFK Košice 19 8 5 6 25:21 29 VVPVR
...
12 FC Spartak Trnava 19 3 7 9 15:33 16 RPPRV

 

 

 

Zdroj: SITA+TASR, ilustračné

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.