Choď na obsah Choď na menu
 


Škutka o Slovane nevie, veľký záujem je zo zahraničia

20. 12. 2012

 Kanonier MFK Košice však stále čaká na konkrétnu ponuku. "Stále som doma, pred sviatkami si užívam trochu voľna a popri tom aj individuálne trénujem a pripravujem sa na druhú časť sezóny," uviedol autor trinástich gólov v Corgoň lige 2012/2013 pre denník Korzár. Škutku by chcel angažovať aktuálny líder domácej dlhodobej súťaže ŠK Slovan Bratislava, v médiách sa objavili informácie o eminentnom záujme "belasých". Zatiaľ sa však zdá, že sú to len špekulácie. 


"O Slovane neviem nič konkrétne, či vôbec došlo k nejakému rokovaniu s vedením, mňa osobne odtiaľ nikto nekontaktoval, takže neviem, v akej je to polohe. A pokiaľ ide o zahraničie, niečo som zachytil, že z nejakých krajín je záujem. Počul som aj o Nemecku, kde som to už v lete skúšal, rozrobené je to aj inde, no otvorene poviem, neviem, v akom je to štádiu. Zatiaľ sa nič nedeje, lebo vo viacerých krajinách sa tento víkend ešte odohrajú posledné ligové kolá pred prestávkou, na prestupovom trhu sa to skôr rozbehne koncom tohto roku alebo začiatkom nového," uvažoval 24-ročný zakončovateľ.

Škutku zaujíma najmä zahraničné angažmán (TASR)

Dávid Škutka pri zvažovaní možností zoberie na zreteľ najmä fakt, či v prípadnom novom pôsobisku dostane príležitosti v základnej zostave. "Prirodzene, pre mňa by bolo prvoradé, aby som išiel do takého klubu, kde by som pravidelne hrával, a nie iba vysedával na lavičke. Inak to zahraničie nemá zmysel. Keď tam pôjdem, tak najmä s tým, že sa chcem chytiť svojej šance, dokázať trénerovi, že na ihrisko patrím. Myslím si, že každý náš hráč by chcel skúsiť nejakú zahraničnú ligu, určite je to pre každého futbalistu, mňa nevynímajúc, lákavejšie hrať niekde vonku, získať nové futbalové skúsenosti, poznať novú kultúru a zdokonaliť sa aj v iných veciach. Takže, radšej by som bral to zahraničie, ale môže sa to prípadne vyvinúť aj tak, že tu zostanem a jarnú sezónu ešte dokončím v Košiciach. Nevylučujem ani túto možnosť a nebola by to pre mňa žiadna tragédia," uzavrel rodák zo Sniny. 

Corgoň liga

#   Z V R P Skóre Body Posledné zápasy
Kompletný tabuľkový a výsledkový servis Corgoň ligy »
1 ŠK Slovan Bratislava 19 10 6 3 29:19 36 RVVVP
2 FC ViOn Zlaté Moravce 19 8 6 5 29:22 30 RPVRV
3 FK Senica 19 8 5 6 24:18 29 RVPRR
4 MFK Košice 19 8 5 6 25:21 29 VVPVR
...
12 FC Spartak Trnava 19 3 7 9 15:33 16 RPPRV

 

Zdroj: SITA+TASR

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.