Choď na obsah Choď na menu
 


Peter Pekarík: „Najjednoduchšie rozhodnutie v živote“

20. 12. 2012

 BOLI SME v Berlíne zistiť, ako sa darí obrancovi slovenskej reprezentácie a miestnej Herthy, maródovi a nastávajúcemu mladoženáčovi v jednej osobe PETROVI PEKARÍKOVI

HORÚCA NOVINKA
Počas nastávajúcich vianočných sviatkov čaká na 26-ročného reprezentačného obrancu ešte dôležitejšie, i keď oveľa jednoduchšie rozhodnutie. V sobotu 29. decembra si totiž chce povedať spoločné áno so snúbenicou Lujzou Tarajovou. „Ste prví z médií, kto o tom vie,“ usmial sa Pekarík, keď sme ho zaskočili otázkou, či náhodou neočakáva so svojou partnerkou prírastok do rodiny. Potomstvo síce (zatiaľ) na ceste nie je, no zakontroval inou významnou udalosťou. „Nad svadbou sme uvažovali už dlhšie, napriek tomu, že sme spolu len rok a pol. Perfektne si rozumieme, sme spolu šťastní, takže rozhodnutie o sobáši bolo veľmi jednoduché. Povedal by som, že najjednoduchšie v živote.“

V POČTE TITULOV ZAOSTÁVA

Budúci mladomanželia pôvodne uvažovali o menšej slávnosti, napokon si do Žiliny pozvali dovedna približne 60 hostí. „Zavolali sme napríklad majiteľa MŠK Žilina Jozefa Antošíka s manželkou, aj niekoľko priateľov z futbalového prostredia zo Žiliny alebo z Nemecka. Rozprával som sa aj s mojím súčasným trénerom Josom Luhukayom, ktorého by sme radi privítali pod Dubňom, ten však zatiaľ pre rodinné povinnosti ešte nemohol účasť definitívne potvrdiť,“ vysvetlil Pekarík.
Pekarík sa udomácnil v Herthe Berlín

Prípravy na najdôležitejší deň ich spoločného života im v týchto dňoch zaberajú takmer všetok čas. Ženích mal dva týždne pred obradom už kompletný „výstroj“, neveste chýba už len pár drobností. „Šaty síce mám, ale ešte k nim musím zohnať topánky. Poviem vám, nie je to vôbec jednoduché, najmä v Berlíne a počas predvianočného zhonu,“ usmiala sa Lujza. 

Na svadobnú výzdobu, torty a ďalšie povinnosti, vyplývajúce z prípravy blížiaceho sa predsilvestrovského finále, dohliadajú spolu a veľmi sa z toho tešia. „Verím, že všetko dopadne podľa našich predstáv. Pre svadobčanov chystáme s Peťom aj prekvapenie. Ale to, pochopiteľne, neprezradíme,“ povedala 28-ročná bývalá profesionálna tanečníčka a držiteľka piatich vysokoškolských titulov. V tomto smere jej budúci manžel tiež nezaostáva, keďže on má na konte zatiaľ dva – okrem nemeckého s Wolfsburgom ešte predtým slovenský v žilinskom drese. „Veru, ešte sa musím poriadne snažiť, aby som v tituloch Lujzu dobehol. Teraz, verím, vyhráme s Herthou II. ligu, čo by sa mi mohlo počítať. A potom mi budú chýbať už len dva,“ smial sa rodák z Dolného Hričova.

BOJKOT FANÚŠIKOV
Jeho aktuálny klub, s ktorým má zmluvu do konca tejto sezóny s automatickým predĺžením o rok v prípade postupu, to má zatiaľ dobre rozbehnuté. Po devätnástich kolách patrí Berlínčanom druhá priečka len o dva body za Braunschweigom a až s desaťbodovým náskokom pred tretím Kaiserslauternom. „Je to pre nás výborná východisková pozícia pred jarnou časťou súťaže. Samozrejme, že aj s druhým miestom by som bol po sezóne spokojný, pretože aj to zabezpečuje priamy postup.“ Hertha navyše vytvorila vďaka aktuálnej sérii 17 zápasov bez prehry nový klubový rekord.

Počas uplynulého víkendu si Hertha bez zraneného Pekaríka poradila doma s FSV Frankfurt 2:1, hoci desať minút pred koncom ešte prehrávala. N’Djeng a Ronny však v rozpätí niekoľkých desiatok sekúnd skóre otočili a potešili nielen tridsaťtisícovú kulisu na Olympijskom štadióne, ale aj nášho reprezentanta, mrznúceho v hľadisku. „Mrzí ma, že chlapcom nemôžem pomôcť priamo na ihrisku, tam by som bol oveľa radšej ako na tribúne. Proti Frankfurtu to nebol príliš pohľadný zápas, skôr boj, ale so šťastnejším koncom pre nás. Víťazstvo sme si však určite zaslúžili, pretože sme boli lepším tímom,“ zhodnotil Pekarík a krátko sa vrátil aj ku atmosfére, ktorá sa zďaleka „nechytala“ na predchádzajúce domáce duely: „Žiaľ, zápas odsabotoval náš fanklub, ktorý vždy spieva chorály už polhodinu pred výkopom a celý zápas nás neustále povzbudzuje. S atmosférou, ktorá panovala napríklad na zápasoch Wolfsburgu, hoci sme získali titul, sa to nedá porovnať. Priaznivcom sa však nepáčia chystané sprísnené pravidlá pri vstupných prehliadkach na štadión, ktoré plánuje zaviesť vedenie zväzu. A toto je forma ich protestu.“

BUDE AJ FREESTYLE?
Vráťme sa však ešte k medzisviatkovej sobote, počas ktorej sa bude v rodinách Pekaríkovcov a Tarajovcov pripíjať nie na koniec roka, ale najmä na začiatok, veríme, celoživotného a šťastného manželstva. „Pre nás je najpodstatnejšie to, že sa navzájom milujeme. Tento krok je pre nás začiatkom spoločného života a navždy tu budeme jeden pre druhého,“ povedala nám Lujza, ktorá by podľa vlastných slov išla za svojím vyvoleným aj v prípade jeho angažmánu na kraji sveta, hoci by to bolo aj v Antarktíde.

Pred svadbou mali obaja plné ruky práce nielen s prípravami či nakupovaním, ale aj pri nacvičovaní svadobného tanca, v čom je Lujza naozaj ako doma. „Peťo má talent a stále sa zlepšuje,“ zhodnotila svoju polovičku. On bol so svojím výkonom počas doteraz odkrútených tréningových hodín spokojný. „Naučil som sa valčík, čo viac potrebujem? Navyše, stále môžem použiť môj obľúbený tanečný štýl – freestyle,“ a začal tancovať v diskotékovom štýle.

OD JANUÁRA NAPLNO
Viac však zapájal najmä nohy, keďže stále ho trápi zranené ľavé rameno, pre ktoré vypadol zo zostavy Herthy. Presne pred mesiacom 19. novembra si ho vo víťaznom zápase so St. Pauli, v ktorom centroval Saharovi na jediný gól duelu, nešťastne vykĺbil. „V nadstavenom čase som po vkĺzačke protihráča dopadol na ľavú ruku. Hneď v tom momente som vedel, že je zle. Rameno som mal úplne vykĺbené, po zápase mi ho museli v narkóze napraviť. Podstúpil som operáciu na klinike v Mníchove, po ktorej som mal rameno tri týždne zafixované. Teraz je to už oveľa lepšie, ale stále sú polohy, do ktorých ho nedostanem,“ vysvetľoval svoj aktuálny zdravotný stav. 
Od januára bude "Peky" pracovať naplno

Aby sa udržal v kondícii, každý deň maká tri až štyri hodiny v rehabilitačnom centre klubu so špeciálnym fyzioterapeutom, na spevnenie ramena využíva rôzne cvičenia. Navyše, po návrate domov ešte zaberá hodinu na stacionárnom bicykli, pretože v januári chce bezpodmienečne naskočiť do plnej prípravy s prvým mužstvom. „Samozrejme, že zo začiatku si ešte budem dávať na rameno pozor, ale chcem začať naplno trénovať, aby som sa čo najskôr vrátil do zostavy. Hrať by som chcel už v prvom jarnom kole. Som presvedčený, že v Regensburgu začiatkom februára už budem na trávniku,“ dodal s odhodlaním v hlase Peter Pekarík.

MAGATHOV MEDICINBAL
Svadobné oznámenie dostane okrem iných aj Pekaríkov bývalý kouč vo Wolfsburgu Felix Magath. Trojnásobný majster Nemecka ako hráč a rovnako trojnásobný šampión bundesligy z pozície trénera priviedol nášho reprezentanta v januári 2009 do kádra VfL a už o niekoľko mesiacov sa spolu tešili z absolútnej nečakanej, no zaslúženej trofeje. „Po jeseni bol Wolfsburg v tabuľke až deviaty, napokon sme to však na jar aj vďaka skvelej sérii desiatich víťazných zápasov zvládli a získali titul. Bolo to niečo neskutočné,“ zaspomínal si na obdobie spred tri a pol roka. Odvtedy absolvoval pod Magathom viacero letných či zimných príprav. „Nielen ja, ale aj veľa ďalších hráčov tvrdí, že neexistuje náročnejšia príprava ako pod jeho vedením. Ešte nikdy som nezažil, aby hráč počas tréningu zvracal, no uňho sa to stalo. Našťastie nie mne, ja som vydržal. Som však veľmi rád, že som tieto prípravy mohol absolvovať, pretože som sa tak naučil ísť na úplné dno svojich síl,“ okomentoval minulosť. Nuž, ktovie, či napokon Magath pošle Pekaríkovi do Žiliny svadobný telegram a do balíka nepridá aj medicinbaly, na ktoré náš hráč zo svojej wolfsburgovskej éry tak „rád“ spomína...

SPOZNALI SA VĎAKA HASEBEMU
Prvé stretnutie nášho reprezentanta a tanečníčky, ktorá v televíznej šou Let’s Dance súťažila vo dvojici so slovenskou hokejovou legendou Jozefom Golonkom, má na svedomí Lujzin japonský spolužiak Šuhei Tanaka z Cambridgeskej univerzity, ktorý ako futbalový fanúšik pricestoval na Slovensko. „Poznal ma z Wolfsburgu. Jeho obľúbený futbalista Hasebe bol vtedy môj spoluhráč. Chcel ma vidieť naživo a Lujza mu pomáhala stretnutie vybaviť,“ zaspomínal na začiatky vzťahu Pekarík. „Rande s Japoncom“ sa vydarilo, náš obranca mu daroval na pamiatku podpísaný reprezentačný dres. „S Lujzou sme si nasledujúci rok písali, keďže ja som pôsobil vo Wolfsburgu a ona študovala v Cambridgei. Po roku sme sa stretli v Žiline a zamilovali sa do seba...“ usmial sa.

SPOMIENKY NA TURECKO
Rôzne spomienky majú Peter s Lujzou na necelý rok, strávený v Turecku počas jeho hosťovania v Kayserispore. „Zariadili sme si tam byt podľa nášho vkusu, bolo to naozaj nádherné, keď sme sa však chceli odsťahovať, jednoducho nám nedovolili vziať si naše osobné veci,“ povedala trochu sklamane Lujza. „Vyzvali ma, aby som im bezdôvodne poslal určitú sumu peňazí. A dokonca viem, že s tým nábytkom predávajú byt za oveľa vyššiu cenu ako bez neho. Smutné,“ divil sa obranca Herthy. Obaja snúbenci sa zhodli tiež na ďalšej veci. „Turecko je nádherná krajina a boli sme tam veľmi šťastní, v niektorých veciach však už budeme v budúcnosti oveľa opatrnejší,“ povedal Pekarík.

II. Bundesliga

#   Z V R P Skóre Body Posledné zápasy
Kompletný tabuľkový a výsledkový servis II. Bundesligy »
1 Eintracht Braunschweig 19 13 5 1 35:15 44 VRVVP
2 Hertha BSC Berlín 19 12 6 1 36:15 42 VVVRV
3 1. FC Kaiserslautern 19 8 8 3 29:21 32 PPPRV
4 Energie Cottbus 19 8 5 6 26:23 29 PRPPV
...
18 SSV Jahn Regensburg 19 3 4 12 22:34 13 PRRRP

 

Zdroj: Denník Šport, MIroslav Antol+herthabsc.de, TASR

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.