Choď na obsah Choď na menu
 


Mourinho o svojom prekvapivom ťahu: „Adan Garrido bol v lepšej forme“

23. 12. 2012

 Video: Tvrdé facky pre Real Madrid a nečakaný ťah Mourinha >>

Španielsky brankár je v poslednej dekáde tradičným členom základnej zostavy "bieleho baletu" a v ligovom stretnutí chýbal naposledy 5. mája, keď už mal madridský klub istotu zisku titulu v Primera division.
Mourinhov prekvapivý ťah ... (Reuters)

Na ihrisku Malagy však prekvapujúco už počas sezóny dostal príležitosť Adan Garrido, no Real prehral už štvrtý duel z deviatich na ihrisku súpera. "Biely balet" tak po 17. kole zimuje na treťom mieste a na Barcelonu už stráca priepastných 16 bodov. "Prekvapilo nás to, Iker je náš kapitán," cituje agentúra AP madridského obrancu Sergia Ramosa.
      
Mourinho zdôvodnil nasadenie brankára s menšími skúsenosťami tým, že Adan bol v lepšej forme. "Nehrali sme dobre a problémom bola aj naša obrana," mieni Mourinho. 

"Išlo o technické rozhodnutie. Dôležité je moje rozhodnutie. Analyzoval som hráčov, ktorých mám k dispozícii a zostavil som tím. Môžete si vymyslieť akýkoľvek príbeh, no naozaj išlo iba o technické rozhodnutie. Podľa mňa a mojich asistentov je Adan momentálne v lepšej forme ako Iker."
      
Adan pred duelom proti Malage odohral iba štyri ligové zápasy a v tejto sezóne nastúpil len v troch stretnutiach - raz v Lige majstrov po tom, ako mal Real zaistený postup a v dvoch súbojoch španielskeho Kráľovského pohára proti súperom z nižších súťaží. Dvadsaťpäťročný odchovanec klubu v prvom polčase proti Malage nemal veľa práce, no po prestávke trikrát inkasoval a zaznamenal tri úspešné zákroky. Podľa Mourinha však jeho rozhodnutie nasadiť Adana "neovplyvnilo výsledok".
      
Real naposledy trikrát v lige inkasoval pred rokom v decembri od Barcelony (1:3) a v španielskej lige dostal tri góly od iného klubu ako od Barcy naposledy v apríli 2011. Napriek posledným výsledkom Realu sa Mourinho o svoju trénerskú pozíciu neobáva, hoci jeho zverenci už nemajú veľkú nádej na obhajobu ligového titulu. "Obávať sa o svoje miesto? Nikdy som sa o to neobával," povedal tréner madridského klubu. "Futbal však nemá pamäť. Jediné, na čom záleží, je prítomnosť. Nie trofeje, ktoré ste získali v minulosti."

 

Zdroj: TASR+SITA,Reuters

 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.