Choď na obsah Choď na menu
 


Mohamed Bin Hammam vo futbale definitívne skončil

17. 12. 2012

 Strešná organizácia svetového futbalu v pondelok uviedla, že dostala od Bin Hammama list, v ktorom oznámil, že "už nikdy nebude aktívny v organizovanom futbale". Katarčan pôsobil v minulosti v exekutíve FIFA i na pozícii šéfa Ázijskej futbalovej konfederácie.

      
Podľa agentúry AP FIFA potrestala Bin Hammama napriek jeho rezignácii doživotným zákazom vykonávať akúkoľvek funkciu vo futbale, o čom rozhodla jej etická komisia. Bin Hammam sa totiž údajne podieľal na korupcii a mal sa pokúsiť podplatiť členov exekutívy pri voľbe prezidenta FIFA, v ktorej súperil so Seppom Blatterom.
      
"Doživotný dištanc sme mu udelili na základe záverečnej správy Michaela J. Garciu, šéfa vyšetrovacej komory etickej komisie FIFA," uviedla FIFA v oficiálnom stanovisku. Podľa správy mal Bin Hammam v rokoch 2008 až 2011 opakovane porušiť článok 19 etického kódexu FIFA o konflikte záujmov.
      
Šesťdesiattriročného Katarčana prvýkrát FIFA potrestala doživotným dištancom v júli 2011, ale tento verdikt neskôr Športový arbitrážny súd zrušil. Bin Hammam ale napriek tomu zostal mimo futbalového diania, pretože ho potom opakovane suspendovali FIFA i Ázijská futbalová konfederácia.

Zdroj: TASR+SITA

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.