Choď na obsah Choď na menu
 


Martin Kriška z Kazachstanu: „Po polroku idem na týždeň domov!“

17. 12. 2012

 "Už sa teším, veď od konca júna som nepretržite v Kazachstane," prezradil 28-ročný rodák z Liptova, ktorého teší suverénne prvé miesto jeho klubu. "Na druhého máme náskok už dvanásť bodov a na tretieho až dvadsať," oboznámil nás Kriška, ktorý sa rozhovoril aj o netradičnom cestovaní vlakom.


Ako zatiaľ prebieha sezóna v Kazachstane?
"Je to nad naše očakávania, pretože sme suverénne na prvom mieste tabuľky, keď pred druhým tímom máme náskok dvanásť bodov a pred tretím až dvadsať."

Čo sa týka tvojich výkonov, si spokojný?
"Nie je to vôbec najhoršie, ale ako sa vraví, vždy je čo zlepšovať."

Takže narážaš na osobné štatistiky?
"Presne tak. Mohlo by to byť ešte lepšie, ale tiež to zase nie je až také zlé. Hlavné je, že nás útok si vie vypracovať množstvo šancí, ale nepremieňame ich toľko, koľko by sme si predstavovali."

Už v Kazachstane pôsobíš nejaký ten mesiac, môžeš teda opísať úroveň tamojšej ligy?

"To je ťažké hodnotiť, ale každý zápas je iný a musím povedať, že niektoré súboje sú skutočne na vysokej úrovni. Keby sme hrali s týmto klubom Extraligu, boli by sme podľa mňa v hornej polovici tabuľky."

Aký hráči v nej pôsobia?

"Je tu veľa Rusov, čo je pochopiteľné, začína ale pribúdať aj Kanaďanov, za čo môže výluka v NHL. Vraj to aj v tomto smere išlo oproti vlaňajšku hore."

Sú s tvojimi výkonmi spokojný aj v klube?
"To je otázka na iných, ale zatiaľ je to v poriadku, i keď je pravda, že si nikdy nemôžem byť istý niečím. Predsa len, som  cudzinec a zomlieť sa môže hocikedy všeličo. Jedného dňa sa môže stať, že som na ceste domov, preto sa tu musí makať každý deň naplno. Vďaka výluke je veľa hráčov voľných a v podstate sa aj sami ponúkajú."

Koľko mesiacov to už v Kazachstane bez prestávky ťaháš?
"Som tu od konca júna! Takže je to už polroka, čo je fakt dosť."

Stihneš prísť počas sezóny aspoň na chvíľu domov?

"Áno, cestujem 28.decembra a doma pobudnem týždeň, keďže tu majú Vianoce siedmeho januára. Zaujímavé je, že hráme aj 26. Decembra, aj o deň neskôr a na Štedrý večer cestujeme na zápas vlakom..."

Aká je vlastne úroveň živote v tejto krajine?
"Asi taká, že ľudia si kúpia to, na čo majú. Nezarábajú tu však veľa, ich priemerný zárobok je v prepočte okolo 300-350 eur. Musím ale povedať, že si tu žijú v takom pokoji."

Vy, Slováci v mužstve, máte v Kokšetau všetko, čo potrebujete?
"Jasné, klub sa o nás stará na jednotku. Máme tu všetko, čo potrebujeme po hokejovej stránke, čiže hokejky, výstroj. Čo sa týka súkromia a osobného života, takisto tu máme všetko zabezpečené. Mám na mysli ubytovanie, stravu a rovnako aj zimného oblečenia."

Čo ťa zatiaľ v Kazachstane najviac zaskočilo?
"Najviac asi jedna cesta vlakom, keď sme išli zo zápasu. Nastúpili sme do vagónu, kde neboli žiadne dvere a namiesto kupé, boli dve postele oproti sebe. Bola tam nesmierna zima a keď som sa ráno prebudil, na okne bolo zvnútra asi päť centimetrov snehu a vyzerali sme ako nejakí utečenci. (smiech) To však bolo len raz, inak sme mali slušné cestovanie."

Čo sa týka zimy, koľko tam máte stupňov pod nulou?
"Okolo mínus 40!"

Zdroj: Šport.sk, Ondrej Huťan+TASR

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.