Choď na obsah Choď na menu
 


Legendy bavili futbalom: Neymar rozplakal dieťa, Zidanov skvelý gól!

20. 12. 2012

 

Bývalí spoluhráči z Realu Madrid, Ronaldo a Zinedine Zidane (Reuters)
V charitatívnom stretnutí v brazílskom Porto Alegre zostavili dvaja majstri sveta tímy a odohrali pod taktovkou rozhodcovskej legendy Pierluigiho Collinu z Talianska zaujímavý zápas, ktorý sa skončil víťazstvom tímu Ronaldových priateľov 3:2. Výťažok zo súboja išiel na konto fondu Organizácie spojených národov (OSN) na pomoc chudobným. 

Vo víťaznom tíme hrali aj Cafú, Roberto Carlos, Zico, Neymar, Bebeto, Romário, z lavičky ho viedol Carlos Alberto Perreira. Na opačnej strane sedel na striedačke Luiz Felipe Scolari, v družstve Zidanových priateľov nastúpili aj Vitor Baía, Fernando Hierro, Michel Salgado, Juan Pablo Sorín, Deco, Fredrik Ljungberg, Hulk, Mário Jardel, Juan Román Riquelme či čerstvo rozvedený Christian Karembeu. 

"Dnes každý vyhral. Najdôležitejšie je, že ľudia prišli na štadión a podporili dobrú vec," povedal podľa rtbf.be Ronaldo. "Chudoba je v mnohých krajinách. Máme záujem pomôcť týmto ľuďom," doplnil Zidane.

Predchádzajúce edície zápasu proti chudobe sa hrali v Španielsku, Švajčiarsku, Nemecku, Francúzsku, Maroku, Portugalsku a v Grécku. Veľký záujem medzi divákmi bol o Neymara, jedna mladá fanúšička sa v jeho blízkosti rozplakala. Spoluhráčov zaujímalo predovšetkým to, ako sa podarilo Ronaldovi schudnúť v poslednom čase o 17 kg. Brazílska ofenzívna legenda zápas nedohrala, pre zranenie slabín musela odstúpiť v druhom polčase.

 

"Postupne sa začalo prejavovať, že moja kondícia už nie je najlepšia. Stav slabín sa neustále zhoršoval," tvrdil Ronaldo. Divákov nadchol gólovým volejom Zidane a pripomenul svoj presný zásah z finále Ligy majstrov 2002. "Futbal spája a vďaka nemu mám veľa priateľov. Spoznávame sa aj v týchto zápasoch. Som rád, že som bol súčasťou tejto akcie," uviedol pre GloboNeymar.

Ronaldo & friends - Zidane & friends 3:2 (1:0)
Góly: 37. Bebeto, 80. Cacá Ferrari, 87. Leandro Damião - 61. Falcao, 66. Zidane

 

 

 

Zdroj: Šport.sk, SITA+Reuters+youtube.com

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.