Choď na obsah Choď na menu
 


Anglicko favoritom MS 2014 nie je, no Hodgson titul nevylučuje

23. 12. 2012

 "Dá sa povedať, že budeme ďaleko od pozície favoritov, takže celkové víťazstvo nemožno predpokladať. Vo futbale však treba slovo ´nemožné´ používať opatrne," povedal Hodgson vo vysielaní rozhlasovej stanice BBC Radio a pripomenul úspech FC Chelsea v Lige majstrov 2011/2012. Zároveň upozornil, že "Albión" nemôže považovať miestenku do Južnej Ameriky za samozrejmosť: "Zameriavame sa na prvú priečku v skupine, aby sme nemuseli absolvovať baráž, ktorá je značne zradná. V ideálnom prípade naplníme náš základný cieľ prostredníctvom prvenstva v skupine, ale niet garancie, že to pôjde úplne hladko."

Anglicko podľa Hodgsona má na titul MS

Anglicko figuruje s 8 bodmi zo 4 doterajších zápasov na druhej priečke v H-skupine európskej časti kvalifikácie za 10-bodovou Čiernou Horou, s ktorou ešte nehralo. Na jej pôde sa predstaví 26. marca 2013 a doma privíta tohto súpera 11. októbra budúceho roka.

Angličania v júni vo štvrťfinále ME v ukrajinskom Kyjeve podľahli Talianom 2:4 v rozstrele z 11 m (0:0 po predĺžení), hoci po druhej sérii viedli 2:1. Hodgson je zástancom myšlienky natrénovať si takéto "lotérie" na záver prípravných zápasov: "Je to dobrý nápad. Aspoň s niektorými protivníkmi by sme sa mohli dohodnúť na jeho realizácii."

 

Zdroj: SITA+SITA ilustračné

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.